Jankas Kupalas

Rīgas Baltkrievu pamatskola

Valsts prezidenta Egila Levita videouzruna Starptautiskajā dzimtās valodas dienā

21. februārī pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā dzimtās valodas diena. Valsts prezidents Egils Levits ir sagatavojis īpašu videouzrunu skolotājiem un skolēniem, uzsverot dzimtās valodas vērtību un nozīmi katra cilvēka personības un pasaules uztveres veidošanā.

20. janvāris – Barikāžu aizstāvju atceres diena

Pirms trīsdesmit gadiem barikāžu laikā Latvijas iedzīvotāji apvienojās kopīgā domā un kopīgā darbībā, aizstāvēja savas tiesības uz neatkarīgu valsti. Pēc valdības aicinājuma uz Rīgu devās arī zemnieki ar savu smago tehniku. Cilvēki no visiem Latvijas novadiem 1991. gada janvārī Rīgā piedalījās nevardarbīgā protesta akcijā un pastāvošajai varai demonstrēja gatavību mainīt savas valsts nākotni. Rīgā 11. novembra krastmalā, notika lielākā demonstrācija Latvijas vēsturē. Tajā piedalījās simtiem tūkstoši cilvēku. Pēc protesta manifestācijas daudzi cilvēki palika Rīgā – cēla barikādes ap valdības, kā arī radio un televīzijas ēkām, Daugavas tiltiem. Barikāžu laiks Latvijas vēsturē ir spilgts tautas vienotības, drosmes un apņēmības pierādījums, katru gadu janvāra dienās tiek iedegti ugunskuri Doma laukumā, Zaķusalā un daudzās citās vietās Rīgā un Latvijā, kavējoties atmiņās un pieminot cilvēkus, kuru drosme un apņēmība tuvināja Latvijas neatkarības atgūšanu.

Konkurss “Latvijas baltkrievi. Pagātne un tagadne”

Apsveicam mūsu skolēnus Annu Stepoņanu, Pāvelu Mihejevu!

Paldies Latvijas un pasaules vēstures skolotājam Jurijam Jakovļevam!

Dāvanu sagatavošana RSAC "Mežciems" iedzīvotājiem

Skolēni, vecāki un skolotāji gatavoja dāvanas un pārsteigumus.

Ziemassvētku brīvdienās RSAC "Mežciems" iedzīvotājus apciemoja rūķi, kuri atnesa gardum gardas dāvanas - medu, konfektes, tēju, kafiju, siltas zeķītes, pledus un daudzas ļoti garšīgas, jaukas un sirdij mīļas lietiņas.

Saņemot dāvanas, daži nespēja valdīt pat asaras un, protams, smaids bija visiem.

Ar labām domām rodas noderīga palīdzība!

Salaveča darbnīca – rotāsim egli ar paštaisītiem egļu rotājumiem

Mūsu skolēni ar savām rokām sagatavoja jaungada rotaļlietas. Klašu telpas rotā pašu skolēnu izgreznotās eglītes un sniegpārslas.

1.-4.klases skolēni ar skolotājiem organizēja Jaungada koncertu. Paldies Baltkrievijas Republikas Vēstniecībai Latvijas Republikā ka skolēni saņēma dāvanas no Baltkrievijas Ziemassvētku vecīša!


Нашы дзеці зрабілі сваімі рукамі навагоднія вырабы, упрыгожылі ялінкі, прыбралі класы, пройдзе навагодні канцэрт, будзе выстава навагодніх старых паштовак, а наша беларуская амбасада, як заўседы, прывязла падарункі ад беларускага Дзеда Мароза!

Lapas

1, 2, 3, 4